Sesja noworodkowa w klimacie lifestyle

27 kwietnia 2020

Pewnie coraz częściej spotykacie się z określeniem  “sesja lifestyle”. Dzisiaj trochę więcej o tym co to właściwie jest, jak to zrealizować i czy Wasze wnętrze musi być koniecznie jasne.

Co to jest sesja lifestyle?

Sesja lifestyle to nic innego jak zdjęcia realizowane w Waszym domu/mieszkaniu. Wiecie za co je najbardziej lubię? Przede wszystkim w trakcie jej realizacji jesteście na swoim stabilnym gruncie. Po prostu czujecie się swobodnie, jesteście sobą a uwierzcie mi, to widać na zdjęciach. Nie znajdziecie w moim portfolio zdjęć noworodków w koszyczkach, owiniętych po samą szyję różnymi materiałami. Zacisze Waszego domu to dla noworodka jak i jego rodziców bezpieczny azyl. Nie posiadam własnego studia fotograficznego. Wynika to z tego, że zawsze zależało mi aby pokazać na zdjęciu autentyczność, emocje, bliskość i miłość. 

Jak się przygotować?

Sesja lifestyle to nie tylko sesja noworodkowa. Możemy spotkać się w trakcie oczekiwania na dziecko, ale też możemy zrealizować inny typ sesji: narzeczeńską, kobiecą, wizerunkową. Możliwości jest naprawdę wiele. Czy sesje lifestyle możemy wykonać w plenerze? Oczywiście! Możemy ruszyć do Waszego ulubionego lasu, kawiarni. 

Jak się ubrać? Starajcie się dobrać ubrania do Waszego wnętrza i najlepiej takie aby wyróżniały się od tła. Sprawdzą się tutaj jeansy, stonowane pastelowe kolory. Starajcie się unikać krzykliwych nadruków na t-shirtach, mocnych wzorów. Najczęściej pomagam Wam w wyborze ubrań w momencie, gdy do Was przyjadę. Wybieramy wtedy wspólnie stylizację. Pamiętajcie – najważniejsi jesteście Wy i to byście czuli się swobodnie i wygodnie.

Czy Wasze mieszkanie się nadaje?

Często pytacie, czy Wasze wnętrze nadaje się do zdjęć. Nie musi to być jasne, loftowe pomieszczenie. Każde mieszkanie ma swój klimat i urok. Pracuję w świetle zastanym tzn. że nie używam dodatkowego oświetlenia. Przed sesją przekazujecie mi informację o tym, w jakich porach jest u Was najlepsze światło np. w salonie czy sypialni i  w ten sposób dogadujemy ostatecznie godzinę o której rozpoczniemy zdjęcia.

Ile czasu będzie trwała sesja?

Sesja trwa maksymalnie 3 godziny. Nie musimy się spieszyć, jeśli potrzebujecie chwilę na łyk kawy nie ma sprawy, dzieciaki chcą się bawić i biegać po pokoju – świetnie! Takie zdjęcia właśnie powstaną, nie wymuszone i jak najbardziej naturalne. Jeśli chcecie abym była z Wami dłużej czy też cały dzień, dajcie znać dopasujemy odpowiednio ofertę do Waszych potrzeb.

Ceny, terminy i wybór zdjęć.

Jeśli chcielibyście zaprosić mnie do siebie będzie mi niesamowicie miło. Odezwijcie się do mnie w zakładce kontakt po szczegółową ofertę. Na sesję najlepiej umówić się z wyprzedzeniem około 2-3 miesiące, zwłaszcza w sezonie ślubnym gdy mam więcej sesji. Zdjęcia do obróbki wybieracie sami poprzez platformę Zalamo. Istnieje też możliwość dokupienia dodatkowych ujęć lub powiększenie pakietu.

To co widzimy się na sesji?