Kilka słów o sesji narzeczeńskiej

25 marca 2020

Co to jest sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją zrealizować?

Sesja narzeczeńska często nazywana sesją przedślubną to nic innego jak sesja Was dwojga. Zawsze zachęcam do takiego spotkania, Mamy wtedy okazje się bliżej poznać, porozmawiać. Dla Was jest to idealny czas na oswojenie się z aparatem i ze swoim fotografem.  Sesja narzeczeńska jest zwykle dla Was pierwszym takim doświadczeniem. W związku z tym obawiacie się pewnie, że nie umiecie pozować lub uważacie się za nieśmiałych. Bez obaw! Nie dajcie sobie wmówić ze się do tego nie nadajecie, bo to nie prawda. W każdej Parze widzę coś ciekawego, wartego opowiedzenia dłuższej historii.

Gdzie wykonać sesję narzeczeńską?

Moje sesje, zarówno te narzeczeńskie jak i plenery ślubne opierają się na zasadzie luźnego spaceru, rozmów, przytulania – przy okazji którego powstają zdjęcia. Nie musicie krępować się fotografem. Stres z pewnością po paru chwilach minie, a Wy skupicie się na przyjemnym spędzaniu czasu we dwoje. Miejsce takiej sesji wybieracie sami, ale możecie też zdać się na mnie. Najczęściej proponuje Wam, abyście zastanowili się w jakiej przestrzeni lubicie spędzać czas. Może to być las, park, ulubiona kawiarnia. Może jesteście typem domatorów i zaprosicie mnie do swoich czterech kątów?

O której godzinie rozpoczniemy zdjęcia.

A co powiecie na sesję narzeczeńską w miejscu zaręczyn, pierwszej randki? Najważniejsze jest to, abyście pobyli w tym czasie ze sobą. W tej gonitwie związanej ze ślubnymi przygotowaniami taki czas wolny we dwoje brzmi super. Z perspektywy fotografa ważna jest pora dnia wykonania zdjęć. Idealna jest „złota godzina”, czyli godzina po wschodzie słońca i godzina przed zachodem słońca. W sezonie letnim, gdy temperatury sięgają pow. 30 stopni poranek czy wieczór jest najlepszą porą na nasze spotkanie. W przypadku gdy mamy pochmurny dzień możemy spotkać się w godzinach wczesno-popołudniowych. Sesja narzeczeńska trwa około 2,5 godziny i  najlepiej żebyśmy ją wykonali na około 2-3 miesiące przed ślubem. W przypadku gdybyście chcieli zamieścić zdjęcia z sesji na zaproszeniach czy podziękowaniach dla gości termin ustalamy indywidualnie tak, aby był czas na przygotowanie materiału dla drukarni robiących np. zaproszenia ślubne. Zdjęcia możecie również wykorzystać tworząc girlandę na wejściu na sale weselną, pokaz slajdów, magnesy czy też album na podziękowania dla rodziców.

Jak przygotować się do sesji?

W dniu sesji zadbajcie o dobre samopoczucie. Zacznijcie dzień od wspólnego śniadania, obejrzyjcie ulubiony film, posłuchajcie wspólnie muzyki. Nie musimy ograniczać się do jednej stylizacji. Pamiętajcie ubierzcie się, a nie przebierzcie. Bądźcie sobą i załóżcie to, w czym czujecie się najlepiej. Ważnym aspektem jest, aby dostosować strój do pory roku, miejsca i klimatu sesji. Przede wszystkim dopasujcie styl do siebie tak, abyście razem tworzyli spójną całość w ubiorze. Starajcie się unikać strojów sportowych typu dresy, sportowe buty, chyba, że np. planujemy sesję sportową. Starajmy się unikać pstrokatych koszulek z wszelkimi napisami, obrazkami czy innymi dziwnymi rzeczami.

Gładkie i jednobarwne koszulki wyglądają zdecydowanie lepiej na zdjęciach. Na  pierwszym planie powinniście być  Wy a nie kolorowa grafika odciągająca uwagę oglądających. Starajcie się dopasować strój – nie zakładajcie ubrań  całkowicie niedopasowanych do siebie. Mam tu na przykład na myśli zwiewną sukienkę i sportowy dres. Stroje powinny być spójne i utrzymane w jednym klimacie. Pamiętajcie o dobraniu obuwia do miejsca sesji.

 Nie martwcie się o pozowanie do zdjęć. Wszystko Wam wyjaśnię na samym początku. W trakcie robienia zdjęć bądźcie sobą, przytulajcie się, całujcie, trzymajcie za rękę. Ja zaproponuje Wam kilka gier słownych, ale o tym dowiecie się na miejscu. Bądźcie spontaniczni!